Статті

Біофлавоноїди: користь для здоров’я

thumbnail

Флавоноїди та їх функції

Флавоноїди є представниками широкого класу рослинних поліфенолів, кількість видів яких перевищує 4000. За фармакологічними властивостями та характеристиками флавоноїди відносять до вітамінів групи Р.

Флавоноїди виконують захисну та відновлювальну функцію для рослин, “лікуючи” їх від негативного впливу комах, вільних радикалів, УФ-випромінювання (вони поглинають випромінювання в ультрафіолетовому діапазоні). Вони також подавляють віруси, грибки, бактерії. Висока противірусна активність досягається шляхом інгібування протеази та транскриптази.

Флавоноїди також активізують клітинне дихання, транспортують гормон росту ауксин та регулюють ріст рослин.

Флавоноїди тісно пов’язані з процесами синергізму з аскорбіновою кислотою (вітамін С), які містяться в шкірці цитрусових, і не дозволяють цьому вітаміну окислюватись та руйнуватись. Одними з найвідоміших представників флавоноїдів є кверцетин, рутин, геспередин, але вони за біологічною активністю набагато поступаються дигідрокверцетину.

Вплив біофлавоноїдів на організм людини

Капіляропротекторні та антиоксидантні властивості флавоноїдів є основним фактором їх позитивного впливу на людський організм. Ці корисні речовини здатні зв’язувати вільні радикали і сприяти їх утилізації, поліпшувати периферичне кровообіг (по малих артеріях, артеріолам, капілярах, анастомозах, венулах та малих венах), відновлювати проникність капілярів і прохідність всіх судин, нормалізувати ліпідний склад крові та функціональність печінки, пригнічувати віруси, бактерії, гриби, паразити, підвищувати всмоктування аскорбінової кислоти з тонкого кишечнику.

Корисні властивості флавоноїдів відомі вже давно. Народна медицина використовує їх потенціал тисячоліттями, оскільки їх знеболювальний та протинабряковий ефекти важко переоцінити. Наприклад, флавоноїди допомагають швидше розсмоктуватися синцям та крововиливам за рахунок зниження проникності капілярів.

Флавоноїди абсолютно безпечні, вони повністю виводяться з потом та сечею, передозування ними не фіксувалося з моменту їх відкриття та виділення з лимонної шкірки в 1936 році.

Біофлавоноїди групи вітаміну Р

До них належать дигідрокверцетин, кверцетин, гесперидин, рутин, цианидин.

Структурна будова флавоноїдів характеризується наявністю бензольного кільця та ОН-радикалів, що надає сполукам підвищену антиоксидантну активність. Залежно від концентрації гідроксильних радикалів у молекулі, здатність флавоноїдів інактивувати вільні радикали зростає – це є головною фармакологічною властивістю флавоноїдів.

Завдяки своїй будові, біофлавоноїди також мають потужну капіляропротекторну дію, захищають організм від вірусних, бактеріальних атак і впливу грибкових організмів.

Різноманітність флавоноїдів знаходиться у варіантах розташування замісників ароматичної та гетероциклічної частини молекул, а основою завжди є флаван.

Останнім часом зацікавленість природними, натуральними препаратами (нутрицевтиками, парафармацевтиками) значно зросла, оскільки вони є більш безпечними та фізіологічними для організму людини, ніж звичайні препарати синтетичного та хімічного походження. Препарати рослинного походження найчастіше містять компоненти, такі як терпеноїди, стероїди, алкалоїди, флавоноїди.

Дізнайтесь за 15 хвилин як ДГК може бути корисним для Вас.

Тільки індивідуальний підхід до кожного

Залишити заявку
image

УКРАЇНА
М.ХАРКІВ,
АКАДЕМІКА ПАВЛОВА 120, ОФ.301